10 Yaşlanma Karşıtı Egzersizler Meghan Markle Evde Yapabileceğiniz Yüzlerinde Yapar

Meghan Markle’nın en sevdiği estetik uzmanı Nichola Joss , parlayan cildin elde edilmesine ve sağlam bir şekil elde edilmesine yardımcı olan kendi tekniğini yarattı. Bu yüz masajı, cildin tonunu ve dokusunu iyileştirir, lenfatik drenajı teşvik eder, şişkinlikten kurtulur, kollajen üretimini aktive eder, kasları sağlam durması için eğitir ve yüzünüze daha fazla kontur verir. Ve evde öğrenmesi ve yapması herkes için yeterince kolaydır. Sonunda bonusu kaçırmadığınızdan emin olun.

Bizler Bright Side herkes güzel teni hak olduğuna inanıyoruz ve bunu başarmak konusunda okuyucularımıza anlatmak için çok heyecanlıyız.

1. Yağ al.

Yüz masajının zarar vermemesi gerektiğini unutmayın. Başladığınızda, biraz acı verici olabilir, eğer öyleyse, sadece o kadar sert basmayın. En sevdiğiniz uçucu yağı veya herhangi bir gece nemlendiricisini yüzünüze ve boynunuza uygulayarak başlayın, böylece masaj yaparken cildi çekmez. Yağları bir kaç damla parmağınıza koyun, yağı vücut sıcaklığına getirmek için birkaç saniye ovalayın.

2. Rahatla.

Gözlerini kapat ve yüzünü ellerinle kapat, birkaç saniye bekle ve sonra boynuna götür. Bu, cildi hazır hale getirmek için hazırlık aşamasıdır, bu yüzden fazla baskı uygulamayın ve sadece rahatlayın.

3. Cildinizi hazırlayın.

Biraz baskı uygulayın ve ellerinizi yüzünüzün ortasından dışarı doğru kaydırın. Bu aşamada lenfatik sistemi aktive eder, ayrıca cildi ısıtır ve gerçek masaj için hazırlarsınız.

4. Küçük daireler

Yüzünüzün merkezinden başlayarak, dışarıya ve yukarıya doğru giden küçük dairesel hareketlerle yağı cildinize sürtmeye başlayın.

5. Çene hattı boyunca

İşaret parmağınızı ve orta parmaklarınızı her iki elinizde kullanarak, çenenizdeki kemiği çenenizden kulaklara kadar kaydırın. Hafif bir baskı uygulayın, ancak çok fazla değil. Bu, lenfatik drenajı uyarmak ve yüzünüzün çevresini sıkılaştırmak ve sıkılaştırmak için harika bir yoldur. 6 kez tekrarlayın.

6. Yanakları kaldırmak

İşaret parmağınızı ve orta parmaklarınızı kullanarak elmacık kemiklerinin tabanını bulun ve V şeklini alırken parmaklarınızı yukarı doğru hareket ettirin. Bu egzersiz yanaklarınızı kaldırmak ve sarkmalarını önlemek için çalışır. 6 kez tekrarlayın.

7. elmacık kemikleri

Ellerin iç kısmı ile elmacık kemiklerinin tabanına bastırın ve başınızı ellerinize bırakın. 10 saniye kadar basılı tutun. Ellerin iç tarafını elmacık kemiklerinin tabanına yerleştirin ve elmacık kemiklerinizin altından ellerinizi sarın. 6 kez tekrarlayın.

8. Gözlerinin etrafında

Göz çevresine masaj yapmak şişlik veya şişkinliklerde yardımcı olacaktır. İşaretlerin ve orta parmaklarınla ​​gözlerin altına hafif bir dokunuşla başla. Bu, alanı ısıtır ve masaj için hazırlar. İşaret parmaklarınızı gözlerin köşelerine yerleştirin ve orta parmaklarınızla gözlerin altından süpürmeye başlayın.

9. Alın

Parmaklarınızı kaşlarınızın hemen üstüne yerleştirin ve saç çizgisine kadar dışa ve yukarıya doğru kayan bir miktar baskı uygulayın. 6 kez tekrarlayın. Bu egzersiz alındaki ince kırışıklıkları hedef alır.

10. Boyun

Ellerinizi boynunuzun ortasına yerleştirin ve merkezden omuzlarınıza doğru biraz basınç uygulayın. Her iki tarafı da 3 kez tekrarlayın.

Bonus

Ellerimiz de şımarık olmayı hak ediyor. Tüm yağ emilene kadar ellerinizi ovalayın ve parmaklarınızı ve ellerinizin arkasını kaçırmadığınızdan emin olun. Düzenli yağ tedavisi kuruluğa yardımcı olur ve kırışıklıkları önler.

Bunu denemeyi mi düşünüyorsun? Veya cildinizi genç ve parlak tutmak için nasıl kendi ipuçlarına ve püf noktalarına sahipsiniz? Yorumlarda bize onlardan bahsedin.

Yorum Yaz