Bahar temizliği için pratik ve etkili yöntemler

Baharın gelmesiyle birlikte dip köşe temizlikleri başladı. Temizlenmesi zor ve bakterinin en yoğun olduğu bölge ise banyolar. Banyonuzdaki bakterileri ve evinizdeki eşyaların daha temiz ve hijyenik olmasını istiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz önerilere göz atabilirsiniz.

Banyo aynası

Banyo aynanızdaki ve duşa kabindeki su lekelerinden şikayetçiyseniz birazdan vereceğimiz öneriyi deneyebilirsiniz. Üç sallama çayı suda beklettikten sonra sprey şişesine boşaltın ve aynanıza sıkın.
Aynayı gazete ile sürtün. Aynanızın pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Tuvalet

Kirli tuvaletinizi temizlerken sirke en iyi dostunuz olacak.
Sifon kabinine sirke dökün. Ayrıca klozet kapağına da sprey şişesiyle sirke sıkın tuvalet kağıdıyla temizlemeden hemen önce. Sifonu çekin. Böylelikle bir taşla iki kuş vuracaksınız. Bakteri ve parazitler yok olacaklar.

Duş Teknesi

Temizlemekten en nefret ettiğim şey duş teknesi. Temizlemesi hem uzun sürüyor hem de beliniz ağrıyor. Bu faydalı ipucuyla artık duşunuzu rahatlıkla ve hızlıca temizleyeceksiniz. Sirke ve sıvı deterjanı karıştırın. Diş fırçasıyla istediğiniz bölgeye uygulayın. Sonuç karşısında şok olacaksınız.

Tuvalet fırçası

Tuvalet fırçanız tuvaletinizi temizlerken kendini feda ediyor ve sayısız bakteriye maruz kalıyor. Bu nedenle tuvalet fırçaları sıklıkla temizlenmeli. Yapacağınız tek şey tuvalet fırçasına çamaşır suyu dökmek. Sık sık yaparsanız tuvalet fırçanızda hiçbir bakteri barınmayacaktır.

Çamaşır makinesi

Çamaşır makinenizde çamaşır yıkadığınızda makinenin kapağının iç kısmında istenmeyen malzemeler birikebilir. Saç telleri ve iplikler çamaşır makinenizde sorun ve arıza oluşmasına neden olabilir. Kolayca temizlemek için elektrikli süpürgenizin ucuna ince bir havlu kağıt koyun. Böylelikle ulaşılması zor yerlere kolayca ulaşacak ve düzgünce temizleyebileceksiniz.

Yorum Yaz