Ev yapımı 4 doğal saç kremi

Saç kremi ve saç losyonları söz konusu olduğunda, paraben, silikon ya da parafin içermeyen alternatifleri tercih etmek daha güvenlidir. Eğer yumuşak ve daha ipeksi saçlar elde etmek istiyorsanız, sizin için paylaştığımız evde yapabileceğiniz 4 doğal saç kremi tarifine göz atın!

Geleneksel kremler, kısa ve uzun vadede sağlığınıza zararlı olabilecek, gözenekler yoluyla cilde nüfuz eden ve kan dolaşımına giren kimyasallar ve diğer petrol ürünleri içerir. Bununla birlikte, bu bileşenler kullanımdan hemen sonra tatmin edici bir sonuç sağlar. Ne var ki, bir saç kremini düzenli olarak kullandıktan sonra saçlarınız daha çabuk kirlenir. Uzun vadede, bu kremler sebum yani cilt yağlanmasının doğal üretimini değiştirir ve saç uçlarınızı kuruturken köklerinizin yağlı olmasına neden olur. Sizin için tüm saç tiplerini kapsayacak 4 doğal saç kremi tarifleri paylaştık.

Elma sirkesi
Sirke kokusu saç kururken kaybolmasına rağmen, saçlarınızı, durulamadan önce seçtiğiniz türden bir esansiyel yağdan birkaç damla (lavanta, mandalina, nane vb.) karıştırarak kokmasını önleyebilirsiniz.
Nasıl uygulanır?
Bu doğal saç kremi tarifini uygulamak için sprey şişesinin içine 3/4 oranında sirke ve 1/4 su ilave edin. Her zaman şampuan sonrası kullanın.

Hindistan cevizi yağı
Ekstra saf Hindistan cevizi yağı, normal ya da ayrık uçları olan kuru saçlar için ya da kuaförde sık işlem gören saçlar için en iyi reçetelerden biridir. Bu kremi, şampuan kullanmadan önce ıslak saçlarınıza, yıkamadan birkaç saat öncesine kadar uygulayın. Bu doğal saç kremi, saç tellerini iyice besler ve duş aldıktan sonra saçlarınızı yağlı bırakmaz. Saçın ortasından uçlarına doğru haftada bir ya da iki kez uygulayın.

Yumurta sarısı ve limon suyu
Bu maddelerinin kombinasyonu, her saç tipini şekillendirmek için idealdir. Özellikle yağlı ya da düz saçlar bu doğal saç kremi tarifinden büyük fayda sağlayacaktır. Yumurta sarısı, kıl folikülünü derinlemesine besleyen yağ bakımından zengindir. İçerdiği vitaminler (A, B12, B6, B2, B1, D, E vitaminleri ve folik asit) nedeniyle saçınız için besleyici bir kokteyl özelliğindedir.

Limon suyu saçınıza parlaklık kazandırır. Bununla birlikte, saç liflerini tamamen kurutabileceği için tek başına kullanmamanız gerek. Bu nedenle, bu iki maddenin kombinasyonu mükemmel olacaktır.
Nasıl uygulanır?
1 adet çiğ yumurta sarısını çırpın ve içerisine yarım limon suyu ekleyin. Ardından, karışımı saçınıza uygulayın ve bir süre etki etmesi için bırakın.Duşta, normal şampuanınızla saçlarınızı yıkayın.

Jojoba yağı
Jojoba yağı, kozmetik kullanım için en iyi malzemelerden biridir. Cilt ve saçın doğal sebumuna en çok benzeyen bir dokuya sahip olan bitkisel bir yağ türüdür. Bu nedenle çok daha kolay emilir ve derinlemesine nemlendirme sağlar.
Nasıl uygulanır?
Normal şampuanla saçlarınızı yıkamadan önce jojoba yağını az miktarda uygulayın.Kurumaya ya da ayrılmaya meyili olan saç uçlarınız varsa, istediğiniz zaman bu bölgelere bir damla ekleyebilirsiniz.

Yorum Yaz