ev yapımı böcek spreyi

Kimse evinde böcek istemez, ancak kimyasal böcek spreyleri püskürtmek istemeyen birçok insan vardır. Kimyasal böcek spreylerinin bulunması ve satın alınması kolaydır ancak evinizde neye yaydığınızı bilmiyorsunuz. Böceklerden kurtulmak için doğal bir yöntem istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı ev yapımı böcek spreyleri vardır.

Otları Kullanma
Doğal böcek spreyleri yapmak için taze veya kurutulmuş bitkilerin kullanılması da mümkündür. Yaygın olarak kullanılan otlar, böcekleri önleyen güçlü bir kokuya sahip olmaları gerektiğinden uçucu yağlara benzer olacaktır. Böcek spreyleri için en yaygın kullanılan şifalı bitkiler nane, sitronella, lavanta ve nanedir. Bu bitkilere karşı alerjilere ve tıbbi reaksiyonlara bakmak için zaman ayırmanız da önemlidir.
Böcek spreyi oluşturmak için, otları eklediğiniz kaynar suya ihtiyacınız olacaktır. Daha sonra suyun içinde bulunan otlar ile soğumasına izin vermelisiniz. Karışım soğuduğunda, bitkileri süzmeniz ve bir sprey şişesinde saklamanız gerekecektir. Depolama uzunluğunu arttırmak için, ovalama alkolünü veya doğal cadı elalarını karışımla birleştirmek isteyebilirsiniz.
Sirkeyi Kullanma
Çok etkili bir böcek spreyi arıyorsanız, sirke kullanmaya bakmalısınız. Elma sirkesi tavsiye edilir, ancak bununla yapılan böcek spreyinin çok güçlü bir kokuya sahip olacağını not etmek önemlidir. Bu spreyin avantajlarından biri, başlamadan önce mutfağınızda tüm malzemelere sahip olmanızın muhtemel olmasıdır.
Elma sirkesini adaçayı, biberiye veya nane gibi bitkilerle birleştirmeniz gerekir. Kombinasyon her gün çalkalanmalı ancak 2 ila 3 hafta bırakılmalıdır. Dinlenme süresinden sonra, bitkileri süzmeniz ve karışımı bir sprey şişesine aktarmanız gerekir. Bu spreyi cilt üzerinde kovucu olarak kullanmak istiyorsanız, önce suyla seyreltmeniz gerekir.
Ev yapımı Böcek Spreyi Püskürtme
Birçok ev yapımı sprey sivrisinekleri ve keneleri uzak tutmak için doğrudan cilde uygulanabilir. Böcekleri evinizden uzak tutmak için spreyleri kullanacaksanız, en muhtemel girişlere bakmanız gerekir. Bu, kapıları ve pencereleri içerecektir. Böylelikle böcekleri uzaklaştırmak için bu girişleri püskürtmeniz gerekecektir.

Yorum Yaz