Evinizde Bu Püskürtme ile Sivrisinekler, Sinekler Ve Hamamböceği kurtulun

Termitlerin yanı sıra, sivrisinekler kesinlikle oradaki en küçük böceklerden biridir. Ancak, özellikle de yaz olan en yoğun sivrisinek mevsimi boyunca düzgün bir şekilde korunmazlarsa, çok tehlikeli olabilirler. Aslında, Zika ve Batı Nil virüsü, sıtma, dang, sarı humma ve diğer hayatı tehdit eden hastalıkları bulaştırabilen hastalık taşıyıcıları nedeniyle sayısız zayiat meydana geldi.

Bu nedenle, kendinizi sivrisinek kaynaklı hastalıklardan korumak için bu tür risklerden uzak durmak çok önemlidir.

Sivrisineklerden kurtulup onları evinizden uzak tutmak için size en yakın sivrisinek kontrol hizmetlerini arayabilir, kimyasal sivrisinek yok edici maddeler kullanabilir veya bunun yerine kimyasal ücretsiz ev ilaçları kullanabilirsiniz.

Körükte bir göz atacağız:

Evinizden sivrisinekler kurtulmak için 15 en iyi ev ilaçları

  1. Kahve alanı:Kahve çekirdeği, evinizden sivrisineklerden kurtulmak için kullanılan en basit ve en etkili ev ilaçlarından biridir.

Kahve toprağını evinizde veya bahçenizdeki durgun suya dökerek devam edersiniz.

Bir kez yapıldığında, su yüzeyinde yüzen sivrisinek yumurtalarını fark edeceksiniz ve oksijen eksikliği nedeniyle öleceksiniz.

Öte yandan, en iyi senaryo ayakta kalan tüm sulardan kurtulmaktır.

2.kâfur
Kafur 24 saat boyunca iyi bilinen bir sivrisinek kovucudur. Ayrıca tek yapmanız gereken odanın kapılarını ve pencerelerini kapatmak, aydınlatmak veya sadece sivrisineklerin bulunduğu köşelerde bırakmak olduğu için kullanımı kolaydır.

Eğer kafur kadar seçerseniz, en az yarım saat boyunca odadan, ve geri gelip bir kez sonuçlara şaşıracaksınız …

3.Citronella Yağı
Birçok kişi, citronella yağının sivrisinek kovucu gücünün farkında değil, çünkü üç kolay yoldan kullanılabilecek en iyi yağ ilaçlarından biri:

  • Vücudunuza uygulayın;
  • Odaya püskürtün;
  • Veya, sadece bir mum içine enjekte ve yanar.

4.Lavanta yağı

Genellikle, sivrisinekler lavanta yağı güçlü kokusuna dayanamaz. Gerçekten de, birçok zararlıda en çok kullanılan doğal kovuculardan biridir. Böylece sivrisinekleri enfekte odalara sıkıştırarak evinizden uzak tutabilirsiniz. Alternatif olarak, sadece vücudunuzun açık alanlarına, yani ayaklarınıza, kollarınıza, ellerinize, vb. Uygulayabilirsiniz ve açık renkli kıyafetler giymeyi unutmayın.

5.Pinyon Ağacı
Sivrisineklerden kurtulmanın en iyi organik tekniklerinden biri, evin dışındaki bir ateş ocağında veya şöminede otantik pinyon ağacını yakmaktır. Bunu yaptığınızda, üretilen koku, bölgedeki sivrisinekleri öldürür.

6.Nane
Nane bir minty kokusu içerdiğini söylemeye gerek yok. Nedenle, sadece … .. ayrıca sivrisinek istilası önlemek için enfekte ortama püskürtülür edilebilir

7.Biberiye
İnsanların kullandığı bir teknik, birkaç biberiye sapını yakmaktır. Bu sivrisinekleri gönderen bir koku üretir.

Catnip ve Feverfew
Catnip ve feverfew, harikalar yaratan organik sivrisinek itici bitkilerdir. Sivrisineklerin üremesini önlemek için onları bahçenize yerleştirebilirsiniz.

8.Çay ağacı yağı
Çay ağacı yağı, çoğu kimyasal sivrisinek kovucuda kullanılan mantar önleyici ve bakteri önleyici özellikleri içeren doğal bir kaynaktır. Bu nedenle, …… sivrisinek ısırıkları önlemek için vücut üzerinde uygulamak kolayca bazı su ile çay ağacı yağı birkaç damla karıştırıp


9.Sarımsak
Sayısız araştırma, sarımsak kokusunun sivrisineklere hoş gelmediğini gösteriyor. Kullanmak için, birkaç sarımsak dişini ezmeniz, suyla karıştırmanız ve karışımın birkaç dakika kaynamasına izin vermeniz gerekir. Ardından, tüm büyük sivrisinekleri öldürmek için etkilenen odaya püskürtün.

10.bira
Sarımsak dışında, sivrisinekler de alkol kokusundan nefret etmez. Böylece, bir bardağa alkol dökün ve sivrisinekleri uzak tutmak için etkilenen odaya yerleştirin.

11.Okaliptüs Yağı ve Limon Yağı
Okaliptüs ve limon yağını karıştırın ve sivrisineklerin sizi ısırmasını önlemek için vücudunuzun en iyi kan emici bölgelerine uygulayın.

12.Soya yağı
Sitronella yağıyla aynı şekilde soya fasulyesi yağını bir mum içine enjekte eder ve aydınlatır. Oda sivrisinekleri yanarken odadan dışarı atmakta harikalar yaratıyor

13.Hindistan Cevizi Yağı ve Lila Yağı
Leylak yağı belirli sayıda anti-protozoan ve antiviral özellikler içerdiğinden, çoklu ilaçlarda kullanılır. Devam etmek için her iki yağdan bir karışım yapın ve vücudunuza uygulayın. Bu doğal olarak sivrisineklerle savaşıyor.

14.Kuru buz
Zaman alıcı olmasına rağmen, kuru buz sivrisinekleri uzak tutmada önemli bir kaynaktır. Devam etmek için, kuru buzu bir kaba koyun. Bu, karbondioksit emisyonları nedeniyle sivrisinekleri çekecektir. Hepsi bir kez kabın içinde toplandıklarında, geriye kalan tek şey onları kapatarak tuzağa düşürmek ve içeride ölmelerini sağlamak.

Sonuç

Sonuç olarak, yerel pazarda ya da eczanede raflarda küçük ya da büyük sivrisineklerden kurtulmayı vaat eden çok sayıda ürün var. Ancak, sadece işe yaramadıkları için boş vaat ediyorlar.

Yukarıda belirtilen doğal ev ilaçlarını kullanarak sivrisineklerden, hamamböceklerinden ve diğer zararlılardan kurtulmanın güvencesini alabilir ve eşzamanlı olarak sivrisinek sprey servislerine para harcamaktan kaçınabilirsiniz.

Bu arada, bunları kullanırken bile, geceleri kapı ve pencereleri kapatmak, mümkün olduğunda içeride yemek yemek ve pencereleri açık bırakırsanız cibinlik altında uyumak gibi bazı sağlıklı uygulamaları dikkate almayı unutmayın.

Yorum Yaz