Hayatınızı kolaylaştıracak 15 Hızlı Püf Noktaları

Gündelik güçlükler gerçekten can sıkıcı olabilir, bu yüzden kolunuzu düzeltmek için her zaman faydalıdır. Scotch bandın sonunu bir daha asla kaybetmemek veya göz farı sürenizi en az pahalı şekilde sürdürebilmek gerçekten kolay olabilir. Günlük rutininizi çok daha kolaylaştıracak birçok hızlı saldırı var ve bunu başarmak için en becerikli kişi olmanıza gerek yok.

Bright Side her zaman sıradan sorunlara kolay ve zekice çözümler arıyor, bu yüzden günlük hayatınızı biraz daha pürüzsüz hale getirmek için bazı hızlı ipuçları bulduk.

1. Çöp kutunuzun dibini eski gazete ile aynı hizaya getirin.

Bu şekilde , organik atıkların çöp tenekenizde bıraktığı brüt sızıntıları emer .

2. Şerit rulolarının ucuna bir ataş yapıştırın.

Viski kasetinin sonunu bulmak için bir daha asla mücadele etmek zorunda kalmayacaksın .

3. Bir kiler terimiyle böcek ısırıklarını temizleyin.

Can sıkıcı kaşıntı kolay ve hızlı rahatlama için böcek ısırıklarına çiğ domates uygulayın .

4. Kısa sürede yırtık pantolonunuzu düzeltin.

En büyük hayat kesmek bir acil dikiş seti ile dolaşmaktır. Ne zaman ihtiyacın olacağını asla bilemezsin. Burada hızlı kıyafet düzeltmeleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

5. Düzenli dudak balsamınızı makyaj astarı olarak kullanın.

Dudak kremi bir astar olarak harika çalışıyor . Sıcak havalarda bile her şey yerinde kalır ve göz farı renkleriniz gerçekten patlar.

6. Yağı emmek için saçınıza mısır nişastası ve kabartma tozu karışımı serpin.

Kiler içerikli kendi kuru şampuanınızı yapın veya doğrudan köklerinizde düz mısır nişastası kullanın. Buradan oku .

7. Sirkeyi buharda tutarak mikrodalganızı temizleyin.

Mikrodalga kabına bir kaseye su ve sirke dökün, 5 dakika mikrodalga fırında tutun, 2-3 dakika bekletin, ardından tüm yağı ve lekeleri temizleyin. Zararlı kimyasallar yok, telaş yok.

8. Su uygulayarak ve bir kabartma tozu macunu kullanarak bir kıymayı çıkarın.

Daha fazla acı veren alay yok. Sadece su ve kabartma tozu içeren bir macun sürün , kıymıkların çıkması için bir süre bekleyin ve sonra çıkarın. Çocuklar için harika.

9. Fermuarınızı yerinde tutmak için bir anahtarlık kullanın.

Fermuarınız açık kalmazsa, yerinde bırakmak için bir anahtarlık kullanın . Sadece anahtarlığı fermuarın açık kısmına takın, diplerinizi yukarı doğru kaydırın ve anahtarlığı düğmenin etrafına yerleştirin. Pantolonunu veya şortunu kapattığın zaman her şey kalacak.

10. Şarj edilip edilmediğini kontrol etmek için masaya bir batarya bırakın.

Gevşek pilleriniz varsa ve güçlerinin düşük mü yoksa yüksek mi olduğunu bilmiyorsanız, bunları masaya bırakın . Azalıyorlarsa, tam olarak şarj edilmiş pillerden çok fazla zıplayacaktır.

11. Bir huni türü olarak bir faraş kullanın.

Bir kova veya benzer bir şeyi doldurmanız gerekiyorsa, ancak lavabonuza uymuyorsa, sahte fıskiye olarak temiz bir faraş kullanabilirsiniz . Sadece daha geniş kısmı akan suyun altına yerleştirin; tutamak zemindeki kepçeye huni olarak çalışacaktır.

12. İçeceklerinizi hızlı bir şekilde soğutmak için ıslak bir kağıt havlu kullanın.

Islak bir kağıt havluyu biraların, şarapların veya cam kapların içindeki diğer içeceklerin etrafına sarın ve dondurucuya koyun . Bu, içeceklerinizi daha hızlı soğutacak.

13. Kazaklarınızı bir ustura ile tıraş edin.

Bu biraz garip geliyor, ancak süveterinizi bir ustura ile dikkatli bir şekilde tıraş etmek tüylenmeyi ortadan kaldıracak . Görev için bir kadının tıraş bıçağını kullanmak daha iyi çünkü daha yumuşak.

14. Güneş yanıklarını yatıştırmak için siyah çay poşetleri kullanın.


Yaz harika, ama zor da olabilir. Yanlışlıkla güneşli bir günün tadını çıkardıysanız, soğuk suya batırılmış siyah çay poşetleri kullanın ve bunları yatıştırmak için doğrudan cildinize uygulayın.

15. Mikrodalga 2 bir kupa yardımıyla aynı anda kaseler.

Bu çok basit, ama çok zekice. Torna tabağına bir kase yerleştirin, torna tabağının yanına ters çevrilmiş bir kupa koyun ve diğer hazneyi kupanın tabanının üstüne yerleştirin. Şimdi artık beklemek zorunda değilsin.

Bu basit numaralardan herhangi biri sizi şaşırttı mı? Onları denemeyi planlıyor musun? Bize bu ipuçlarının hayatınızı nasıl kolaylaştıracağını söyleyin!

Yorum Yaz