Her Gün 5 Saniye İçin Bu Noktaya Basarsanız Vücudunuzda Ne Olur

Gün geçtikçe sağlığımıza çok önem veriyoruz. Diyet yapıyoruz, spor yapıyoruz, vitamin alıyoruz, doktora gidiyoruz ve liste devam edebiliyor. Her ne kadar farklı sağlık problemlerini tedavi etmek için birçok modern yöntem mevcut olsa da, homeopatik doğal şifa yöntemlerini unutmamalıyız. Bu yöntemlerden biri akupressürdür. Her Gün 5 Saniye Bu Noktaya Basarsanız Vücudunuzda Neler Olduğunu Öğrenelim!

Taichong olarak da bilinen LR3 noktası en önemli akupressur noktası gibi görünüyor çünkü karaciğerin uyarılmasını ve toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasını içeriyor. Bu nokta, ayağın üst kısmında metatarsal kemiklerin yakınında, baş parmak ile bir sonraki ayak parmağı arasında bulunur.

Bu noktaya 4-5 saniye basarak, günde birkaç kez, aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz:

1. Ağrıyı tedavi et: Bu nokta, esas olarak adet krampları, migren veya sırt ağrılarındaki ağrıyı tedavi etmek için teşvik edilir. Bu basitçe bağlantı noktası karaciğeriyle açıklanabilir. Acı çekiyorsanız, bu noktaya masaj yapın!

2. Depresyon tedavisi: En sık organizma iç baskısı nedeniyle stres. LR3 noktasına masaj yapmak, araştırmacılar tarafından bilimsel olarak gösterildiği gibi, depresyon ve anksiyete ortadan kaldırmak için yardım!

3. Stresi ortadan kaldırın: bir masaj aklınızla ve vücudunuzla harikalar yaratabilir. LR3 noktasına masaj yaparak daha iyi konsantre olabilir ve stresi, uykusuzluğu veya kaygıyı azaltabilirsiniz.

4. Sindirimi uyarır: Bu noktaya masaj yapmak, mide bulantısını, kusmayı, baş dönmesini ve hatta hazımsızlığı tedavi edebilir çünkü sindirimi uyarır.

5. Parkinson hastalığı: Northwest Parkinson Vakfı’ndan bir rapor geldi: “Parkinson hastalığını önlemek ve tedavi etmek için yüzyıllardır“ LR3 noktasının uyarılması ve özellikle uyarılması ”kullanılmaktadır. Ayrıca, bu noktayı uyararak Parkinson hastalığının semptomlarını tedavi edebilirsiniz.

6. Uyku bozuklukları veya uykusuzluk: Bu noktayı uyararak stresten, kaygıdan ve daha yakın zamanda uykusuzluktan kurtulabilirsiniz. Niye ya? Çünkü vücudu rahatlatmaya yardımcı olur. Bu noktayı teşvik etmeyi seçen kişiler, uykunun çok daha derin olduğunu ve bütün gün sakin olduklarını söylerler. Yatmadan önce bu tekniği deneyebilirsiniz.

Yorum Yaz