HER KADININ BİLMESİ GEREKEN BİR ASPİRİN İLE 10 YOLCULUK

Hepimizin bildiği gibi aspirin birçok sağlık sorununu tedavi etmek için kullanılan en yaygın ilaçtır, özellikle kardiyovasküler sorunları tedavi etmek için kullanılır. Fakat birçok kişi bunu bilmiyordu, bu küçük hap farklı türlerde de harikalar yaratabiliyordu.

İşte her kadının daha fazla kullanmak için bilmesi gereken aspirin ile 10 püf noktası.

ÖNCEKİ ÜRÜNLER
Saçınıza kepek kaplayacak birçok şey yaptık, Hiç aspirin denediniz mi? Hayır, o zaman kepek önlemek için aspirin denemek için zaman. İki aspirin hapı ezin ve bunları normal şampuanınıza karıştırın, ardından kepeklerden kurtulmak için her zaman yaptığınız gibi saçınızı yıkayın.

KOLAY GİYİM KAZANÇLARINIZDAN KAZANÇLAR
Gömlekler gibi giysilerinizdeki ter lekelerini çıkarmakta zorlanırsanız, aspirin tamamen çıkarmanıza yardımcı olur. İki aspirin hapını ezin ve yarım bardak ılık suyla karıştırın ve lekelere uygulayın. Elbiseleri gece boyunca ıslatın ve her zamanki gibi tişörtünüzü yıkayın.

PARLAK VE SAĞLIKLI SAÇ BAKIMI:
Bu günlerde herkesin sağlıklı ve parlak saçlara sahip olması oldukça zor oldu. Aspirin, doğal ve parlak saçlarınızı düzenli kullanımda geri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

8 aspirin hapı ezin ve bir bardak ılık suyla karıştırın, şimdi bu karışımı saçınıza uygulayın ve 15 dakikadan fazla kalmasına izin verin. Sonra saçlarınızı normal suyla yıkayın, saçınızı eskisinden daha pürüzsüz ve parlak hale getirecektir.

PIMPLES AZALTIR:
Gençlerin ortak sorunu sivilcedir. İşte yüzlerinde sivilce görmekten nefret edenler için en iyi yollardan biri. Bir aspirin ezin ve macuna benzinceye kadar az miktarda suyla karıştırın. Bu pastayı sivilcelerinize uygulayın ve gece boyunca bırakın. Yüzünüzü sabahları normal suyla yıkayın.

Koltukaltı cildinizi aydınlatır:
Koltuk altlarındaki koyu lekelerden kurtulmak için aspirin kullan. Yarım bardak ılık su alın ve bu karışımın içinde 2 aspirin karıştırın, çözülene kadar bekleyin, bu çözeltiyi koltukaltı altına uygulayın ve yaklaşık 1 saat kadar bekletin ve daha sonra bol suyla yıkayın.

YÜZ MASKESİ OLARAK KULLANILABİLİR:
Yüzünüzde düzenli olarak aspirin kullanılması, herhangi bir safsızlık olmadan size pürüzsüz ve yumuşak bir cilt sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken iki yemek kaşığı yoğurtta 3-4 aspirin ezip iyice karıştırmak. Bu karışımı yüzünüze maske olarak uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ardından normal suyla yıkayın, sonucunuzu almak için bu işlemi düzenli olarak 15 güne kadar tekrarlayın.

ÇİÇEKLERİN YAŞAM TARZINI PROLONG:
Vazonuzdaki çiçekler 2-3 günden fazla sürmez. Ancak aspirin, daha uzun süre dayanmalarına ve her gördüğünde taze görünmelerine yardımcı olacaktır. Küvette 2 aspirin bırakın ve kendi kendine çözülmesine izin verin ve evinizdeki doğal çiçeklerin güzelliğinin tadını çıkarın.

YARARLI BİTLERİ AZALTIR:
Aspirin ayrıca böcek ısırıklarının neden olduğu kaşıntı ve kızarıklığı giderir. Yapmanız gereken tek şey bir aspirin çorba kaşığı ılık su içinde eritmek ve bu karışımı etkilenen bölgeye sürmek. Bu, enfeksiyonları önlemeye ve alanı yatıştırmaya yardımcı olacaktır.

BANYO TÜPÜNÜN SABUN HAYIRINI ÇIKARIN:
Küvetinizi aspirin çözeltisiyle temizleyin, aksi halde sıvı temizleyicinize 5 ezilmiş aspirin ekleyebilirsiniz. Şimdi bu sıvıyla yüzeye püskürtün ve yarım saat bekletip nemli bir bezle temizleyin.

AYAKLARIN ÇAĞRILARI ÇIKARIN:
Nasır, ayaklarınızın tekrar tekrar sürtünmesi ve baskısı nedeniyle oluşur ve bunları çıkarmak oldukça zordur. Ancak aspirin kolayca çıkarmaları için onlara yardımcı olacaktır. Bir aspirin ezin ve bir çay kaşığı limon suyu ve çay kaşığı su ile karıştırın. Etkilenen bölgeye bu macunu sürün ve bir bez ya da plastik bir örtü ile sarın. 10 dakika sonra çıkarın ve pumin taşla ovalayın. Bu işlemi düzenli olarak 10 günden fazla tekrarlayın.

Yorum Yaz