HIV Belirtisi Olabilecek Bazı Belirtiler

Fiziksel rahatsızlıklar gizlice gelmez. Fiziksel hastalıkların çoğu, doğrudan hastalığa işaret eden açık semptomlarla gelir. Bununla birlikte, büyük ya da küçük hastalık derhal tıbbi yardım alabilmeniz için belirtilerin izlenmesi gerektiğidir. AIDS gibi büyük hastalıklarda bile vücutta yayıldığını gösteren bazı belirtiler vardır. Aşağıdaki belirtilere dikkat edin ve bunlardan herhangi biri varsa, tıbbi yardım için acele edin.

1 Cildin her yerinde döküntüler

Birdenbire vücudun her tarafına yayılmış kırmızımsı döküntüleri gözlemlerseniz, derhal tıbbi yardım isteyin, çünkü bu, HIV virüsüne yakalandığınızı gösteren bir gösterge olabilir.

2 Birdenbire kilo kaybetmek

Ani bir şekilde vücut ağırlığınızı kaybettiğinizi düşünüyorsanız, derhal Doktorunuza başvurun. Bu HIV ile etkilendiğinin bir göstergesi olabilir

3 Üreme sağlığı etkilenir

Maya ve bakteri kaynaklı enfeksiyonlarda HIV pozitif tanılı kadınları istila etmek kolaydır. Düzenli periyotların olmaması veya adet döngülerindeki değişikliklerin HIV’e yakalanma konusunda doğrudan göstergeler olabilir. Bu semptomları olan kadınlar, HIV ihtimalini derhal Doktorlarla kontrol etmelidir.

4 Şişmiş bezler

Vücudumuzun her yerinde bulunan lenf bezleri, HIV virüsünden etkilenirsek ciddi şekilde şişebilir. Vücudumuzun bir veya daha fazla bölgesinde ani şişlik hissederseniz, özellikle koltukaltı, kasık, arka baş ve boyun, HIV kartlarda olabilir. Ödeme.

Sağlıksız görünen 5 çiviler

Sarımsı hale gelen ve kırılan kırılgan tırnaklar HIV kasılmasını gösterebilir. Bu yüzden tırnaklarınızın sağlıksız hale geldiğini gözlemlerseniz, hemen doktorunuzla görüşün.

6 Baş ağrısı ile boğaz ağrısı

Bu nadir bir kombinasyondur. Bununla birlikte, aynı anda her ikisinden de etkilendiğinizi hissettiğinizde, muhtemelen HIV kasılması için işaretçilerdir. HIV testi yaptırmanız gerekirse Doktorunuza danışın

7 Kaslarda ağrı

Kas ağrıları ve ellerde ağrı, basit günlük işleri bile zayıflatan sırt ve bacak eklemleri HIV’e işaret ediyor olabilir. Dikkat. Eklemlerde ve kaslarda dayanılmaz bir şekilde dayanılmaz bir acınız varsa, hemen tıbbi yardım alın.

8 Ateş ve terleme

Ateşi 37.6 * C ile 38.2 * C (99.8 * F ve 100.8 * F) arasında değişiyorsanız, başlangıçta çok normal görünebilir. Ancak, bu sıcaklık ile birlikte geceleri aşırı terleme ile birlikte uzun bir süre HIV enfeksiyonunun erken evresinde işaretçiler olabilir. Daha fazla gecikmeden Tıbbi Pratisyeninize göz atın

9 Kısa Süreli Bellek kaybı

Bu, HIV’in ileri evrelerinde ortaya çıkan bir semptom olmasına rağmen, herhangi bir semptomunuz varsa, daha iyi kontrol edin. Bildiğiniz kadarıyla, ciddi rahatsızlıklar kısa süreli hafıza kaybına neden olabilir.

10 Yönetilemez derecede aşırı yorgunluk

Temel olarak aktif bir insansanız ve kendinizi son zamanlarda aniden yorgunluğa boğulduğunuzu fark ederseniz, HIV pozitif olup olmadığınızı öğrenmek için bir kontrol edin

Bunlar yaygın HIV belirtileri olsa da, bu belirtiler her zaman HIV olduğunuzu göstermez. Bir sonuca varmadan önce doktorunuza danışın.

Yorum Yaz