Kalçanızın Şekli Sağlığınız Hakkında Ne Gösterir?

Birçok çalışma , en fazla yağı taşıdığımız yerde (popo dahil) kalbinizin ve damarlarınızın durumunu tahmin edebildiğini buluyor. “Orta bölgelerinde” fazla kilolu kadınlar , yüksek tansiyon veya inme gibi şeyler için daha yüksek risk altındadır. Bu, ganimetinizin sağlığınız hakkında birçok şeyi gösterebileceği anlamına gelir.

Kalçanızın kare şekli var

Kalçaların bu şekli, kalçalarınızın etrafında yağ depolamasına işarettir. Bu, yeterince egzersiz yapmadığınız veya eğitiminiz için zor yerlerde yağ yakmanıza yardımcı olmayan yanlış programı seçtiğiniz anlamına gelebilir. Ayrıca, uyku sorunlarına neden olabilecek kortizol adı verilen bir hormondan kaynaklanabilir.

Kare şeklindeki insanlar genellikle iyi metabolizmaya sahiptir ve orantılı olarak kilo alırlar.

öneriler:

1.Kalorilerinizi sayın, ancak sıkı bir diyete gerek yoktur.
2.Omuzlarınıza ve uyluklarınıza dikkat etmek daha iyidir. Kadınlar için arzu edilen eğrileri elde etmenize ve erkekler için yığın yapmamanıza yardımcı olacaktır. Tahtalar sizin için iyi bir egzersizdir.

Kalp şeklinde kalçalarınız var

Bu şekil alt kısımdaki büyük kısım, geniş kalçalar ve ince bir bel ile işaretlenir. Bu kalça şekline sahip insanlar kolayca yağ kaybetme eğilimindedir, ancak kazandıklarında yağ orta bölümlerine gider.

Uyluklarınız ve kalçalarınız yağ nedeniyle çok büyüdüyse, yanlış diyet yaptığınızı, aktivite seviyelerinizin çok düşük olduğunu ve çok stres altında olduğunuzu gösterebilir. Hem erkekler hem de kadınlar için, olabilir sinyal aşırı alkol tüketimi olduğunu. Kalçalarınızda ekstra ağırlık taşırsanız, osteoartrit ve selülit riskinizi artırabilir.

Öneriler :

1.Diyetinizi yeniden düşünün. Daha fazla protein, sebze ve meyve tüketin.
2.Vücudunuzun alt kısmını eğitmeye konsantre olun. Koşu ve yürüyüş sizin için çok yararlı olabilir.

Şeklin ters çevrilmiş bir üçgen

Yaşla birlikte, popomuzdaki yağ vücudun diğer bölgelerine doğru hareket etmeye başlar. Bu düşük östrojen seviyeleri nedeniyle olabilir . Kalp problemlerine, depresyona, zayıf kemiklere, idrar yolu enfeksiyonu risklerine ve kilo alımına yol açabilir.

Öneriler :

1.Diyetinizi koruyun.
2.Kalbinizi yağdan koruyun. Düzenli egzersiz yapın.
3.Hangi tür eğitimin sizin için en uygun olduğu konusunda bir uzmana (doktorunuza) danışın.

Kalçanız yuvarlak şekilli

Bu sağlıklı bir insanın şeklidir . Her şey orantılıdır. Yanlış yaşam tarzını geliştirirseniz, yağ glutesde sıkışabilir, bu nedenle sağlığınızı kontrol etmek daha iyidir, böylece mükemmel şeklinizi kaybetmezsiniz.

Öneriler :

Vücut ağırlığınıza göre kalori tüketin ve beden egzersizini unutmayın.

Düz bir popo sana ne demeye çalışıyor

Düz kalçalarınız varsa, muhtemelen “ ölü popo sendromu ” çekiyorsunuz . Gerçeklik bizi otururken bolca zaman geçirmeye zorluyor: ofiste, televizyonun önünde, işe giderken. Popomuzun gluteal amnezi olmasına neden olur.

Oradaki kaslarımız sadece ana amaçlarını unutur ve vücudu uygun şekilde tutmayı bırakır.

öneriler:

1.Uzatmak.
2.Ağız kavgası yapın. Spor salonuna gitmeye gerek yok. Ofiste küçük bir mola verebilir veya evde TV’nin önünde yapabilirsiniz.
3.Daha fazla yürü.
Sizce “ölü popo sendromu” modern çağımızın neden olduğu bir şey mi? Kendinizi formda tutmak için ne sıklıkla antrenman yapıyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı aşağıda bizimle paylaşın!

Yorum Yaz