Karanlık Koltuk Altı için Ev Çareleri

Koyu koltuk altları, cildin bütün rengiyle kıyaslandığında cildin koyu ten rengi olarak tanımlanabilir. Çoğunlukla Asyalı kızların karanlık koltukaltı sorunu var. Bu bir enfeksiyon değildir ve reçeteye gerek yoktur. Koltuk altlarının karanlığı, alkolik deodorantların, parfümlerin, spreylerin aşırı kullanımı, günlük olarak saç dökülme kreminin kullanılması, koltuk altlarının yetersiz havalandırılması, güneşten yanma nedeniyle ultraviyole ışınları uzun süre maruz kalması nedeniyle meydana gelir. koltukaltı altında, aşırı terleme, daha sert sigara ve tombulluk veya diyabet gibi bazı sağlık sorunları nedeniyle.

Asyalı kadınlar karanlık koltukaltı için binlerce farklı ve pahalı kremler denerler. Ancak aynı zamanda, bu ürünler zararlıdır ve gelecekte büyük bir risk oluşturabilecek birçok yan etkiye neden olabilir ve size iyi bir sonuç göstermez. Bu yüzden, şimdi tamamen güvenli ve emniyetli uygun fiyatlarla evinizde kolayca çareler oluşturabileceğiniz doğal besinlerle tanışacaksınız.

Bazen koltuk altlarının karanlığı, akantoz nigtican denilen bir hastalığa yavaş yavaş dönüşen ciddi bir enfekte durum haline gelir. Eğer öyleyse, derhal profesyonel bir cilt uzmanına danışmalısınız. Ev ilaçları, uygun bir tedaviye ihtiyaç duyacağınız için bu durumdan kurtulmanıza yardımcı olmayabilir. Karanlık koltuk altlarından nasıl kurtulacağın anlatılan 10 yolu var .

Karanlık Koltuk Altları Nasıl Kurtulur

1. Patates
Patates asidik özellik içerdiğinden ve bir ağartma maddesi olarak çalıştığından, patates suyunun kullanımı koltukaltı maddelerinde kullanılması harika olabilir, bu nedenle yapılırsa koltuk altlarının rengi aynı anda vücudunuzun ten rengi olarak daha açık hale gelir. Uygulama yöntemleri, önce bir dilim patates alın ve koltuk altlarının derisini düzgün bir şekilde ovalayın ve ardından birkaç dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Bu yöntemin düzenli kullanımı kesinlikle daha hızlı sonuç verecektir ve cildin tahriş olma ihtimali yoktur.

2. Salatalık
Salatalık, ağartma özelliklerini de içerir, böylece koltuk altlarınızı hafifletmek için de kullanabilirsiniz. Bir dilim salatalık alın ve koltuk altlarına ovalayın. Ayrıca uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem ise salatalık suyunu çıkarmak ve zerdeçal ve birkaç damla limon suyu ile karıştırmak, bir macun gibi olacak ve bu macun koltuk altlarında uygulanacak.

3. Kabartma tozu
Kabartma tozu sayesinde koltuk altlarının cildini hafifletmek için evde doğal bir ovalama yapabilirsiniz . Metot, biraz kabartma tozu alın ve kalın bir macun yapmak için buna biraz su ekleyin. Şimdi koltuk altlarınızı düzenli olarak fırçalamak için bu macunu kullanın. Ovma, koltuk altlarında toplanan ölü cilt hücrelerinin azaltılmasında size yardımcı olacaktır. Su ile yıkayınız.

4. Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan cevizi yağı içinde E vitamini vardır ve bu nedenle hindistan cevizi yağının koltuk altlarını hafifletmek için kullanılmasının nedeni budur. Uygulama şekli, koltuk altılara günde 15 dakika banyo yapmadan önce masaj yapmaktır. Banyo yaparken durulayın ve sabun ve ılık suyla temizleyin. Bu ilaç size kesinlikle yardımcı olacaktır. Hindistan cevizi yağı da çok etkili ve doğal deodoranttır.

5. Sandal Ağacı
Sandal ağacı, bu amaç için faydalı olma eğiliminde olan bir bitki türüdür. Biraz sandal ağacı alın ve içine biraz gül suyu ekleyin, kalın bir macun gibi olur. Sandal ağacının işlevi cildi daha hafif hale getirirken gül suyu cildin serinliğine ve yumuşaklığına yardımcı olur. Bu macunu koltuk altlarında uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekletin, kurumaya bırakın, sonra yavaşça yıkayın. Sandal ağacı ayrıca hoş bir koku içerir, böylece koltuk altları da ter kokusundan kurtulacaktır.

6. limon
Limon çok önemli bir şey, cilt karardığında ilk akla gelen şey. Limon vücudunuzu çok etkili bir şekilde temizleyebilir ve aynı zamanda anti-septik bir bileşendir. Bunu kullanmak için, kalın bir limon dilimi alın ve koltuk altlarının karanlığına birkaç dakika ovalayın ve ardından yıkayın. Limonu kullandıktan sonra nemlendirici kullanın çünkü limon bazen cildin kurumasına neden olabilir.

7. Portakal Kabuğu
Portakal kabukları da güçlü olabilir. Portakal kabuğunu tarafınızdan yendiğinde atmayın. Portakal kabuğunu güneş ışığında birkaç gün tutun, kabukları sertleşir. Portakal kabuklarını öğütün ve içine gül suyu ekleyerek bir macun yapın. Bu pastayı koltuk altlarınızda fırçalayın ve soğuk suyla yıkayın. Ölü hücreler çıkarılacak.

8. Gram Un
Gram unu, koltuk altlarını hafifletmek için en iyi bileşen olduğunu kanıtlar. Bir avuç gram un alın ve bir miktar yoğurt, limon ve zerdeçal tozu ekleyin. Evde yapılan bir beyazlatıcı paketi gibi olacak. Bu pastayı koltuk altlarına uygulayın ve yarım saat bırakın, sonunda durulayın.

9. Süt
Sütte koyu ten rengini açmak için iyi olan vitaminler ve yağ asitleri bulunur. 1 çorba kaşığı lor ve 1 çorba kaşığı un süte ekleyin ve bir karışım elde etmek için iyice karıştırın. Koltuk altlarına 15 dakika uygulayın ve sonra yıkayın. Cilt yumuşak ve yumuşak olacaktır. Ayrıca bu karışıma bir tutam safran ve bal da ekleyebilirsiniz.

10. Sirke
Pirinç unu ile güçlü sirkeyi karıştırın. Yapıştır şeklinde olacak. Sıcak bir duş aldıktan sonra bu pastayı karanlık koltuk altlarına uygulayın. Kurumaya bırakın. Bu sadece cilt tonunu hafifletmekle kalmayacak, aynı zamanda koltuk altlarında bulunan koku ve mikropları ve bakterileri de öldürecektir. Eğer poz seviyorsanız, lütfen bu resmi paylaşın 🙂

Yorum Yaz