LDL Kolesterolü Düşürmek İçin 11 İpuçları

Vücudunuzdaki LDL kolesterolü nasıl düşüreceğinizi araştırırken, orada birçok bilgi var.

Şaşırtıcı iddialar sunan pek çok ek ve tedavi var, ancak gerçek araştırma desteğinde çok az şey var.

Neyse ki, bazı sağlık takviyeleri, yaşam tarzı değişiklikleri ve çok etkili alternatif ilaçlar var.

Kolesterol seviyesinin nasıl düşürüleceğine karar verirken, biraz araştırma yapmak gerçekten yardımcı olacaktır.

Öncelikle vücutta LDL veya düşük dansiteli lipoprotein kolesterolünü düşürmek istediğinizi anlamanız gerekir.

Bu, atardamarlarınızı tıkayan ve artmış risk ya da kalp hastalığına yol açan yapışkan balmumu kolesteroldür.

Aynı zamanda, HDL veya yüksek yoğunluklu lipoprotein seviyenizi artırmak istersiniz. Bu, vücudunuzun LDL’den kurtulması ve hücrelerin çalışmasına izin vermesi için ihtiyaç duyduğu kolesteroldür.

LDL seviyelerinizi düşürmek ve HDL seviyelerini yükseltmek düşündüğünüz kadar zor değildir. Bu basit adımları izlemeniz, daha iyisini yapmak için değişiklikler yapmaya başlamanıza yardımcı olabilir.

Ciddi derecede yüksek LDL seviyeleriniz varsa, doktorunuz, önce doktorunuzla konuşmanızdan emin olmak için bir ilaç da verebilir.

İşte üst 11 onbir ipuçları geleneksel ilaçlar kullanan ve kolesterolü düşürme daha doğal yöntemleri tercih önlemek için.

1. İlk ipucu doğru yemektir. Dengeli bir diyet yapmak vücudun yüksek kolesterol gibi kötü şeylerle savaşmasına yardımcı olur. Sen yediğin gerçek bir söz.

2. Çiğ meyve ve sebzeleri yiyin. Çiğ meyve ve sebzeler optimum seviyede vitamin ve mineral içerir ve bu tür yiyecekler güçlü ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi kurulmasına yardımcı olur.

3. Egzersiz seviyenizi arttırın. Egzersizi artırmak, vücudun doğal olarak daha iyi çalışmasını sağlamak için iyi bir yoldur.

Daha yüksek egzersiz seviyeleri, vücudun artmış HDL’yi ve düşük LDL trigliseritlerini sistemde arttırmak için ihtiyaç duyduğu değişiklikleri yaratır.

Vücut ağırlığının düşürülmesi de Tip 2 diyabet geliştirme şansını azaltır ve eklemlerin sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olabilir.

Egzersiz, en iyi sonuçlar için hem aerobik hem de kuvvet antrenmanı içermelidir.

Vücudun tamamen sağlıklı olabilmesi için dengeli bir diyetle birlikte fiziksel aktiviteye ihtiyacı vardır. İdeal olarak, iyi bir egzersiz rutini her gün 30 dakikalık bir egzersizden oluşmalıdır.

4. Yaşınıza ve cinsiyetinize uygun vitamin ve mineral takviyeleri alın. Genelde diyetlerimiz yeterli besin sağlamaz ve takviye almak vücudun sağlıklı olması için ihtiyaç duyduğu şeyi kazanmasına yardımcı olur.

5. Sigara içmeyi bırakın. Çalışmalar, sigara içmenin vücuttaki kolesterol seviyelerini arttırdığını, bu da kalp krizi ve felçlere neden olduğunu gösteriyor.

Kötü alışkanlığı ortadan kaldırın ve vücudun zamanından zarar görmesini önleyin. Antioksidanları aldığınızdan ve sigaranın neden olduğu zararla mücadeleye yardımcı olmak için antioksidanlarda doğal olarak yüksek yiyecekleri yediğinizden emin olun.

6. Alkol alımını durdurun veya azaltın. Alkol içmek, sigara ile aynı etkilere sahiptir ve bu da vücutta aşırı strese neden olur. Eğer içersen, hafif ölçüyle yap.

7. Bol miktarda su için. Su en iyi iç temizleyicidir. Sindirim sistemini temizler, ayrıca kanın temizlenmesine de yardımcı olur.

8. Sakin kalın. Stresi azaltın ve serbest radikallerin tutunmasını önleyin. Doğal olarak kolesterolü düşürmeye yardımcı olmanın en iyi yollarından biri, her gün bol miktarda dinlenmektir.

9. Kan seviyelerini ve tansiyon gibi diğer şeyleri kontrol etmek için her yıl fiziksel bulundurmaya devam edin.

10. Diyetinize balık ekleyin. Haftada iki kez balık yemek, krill yağı takviyesi alarak birlikte iyi kolesterol seviyenizi arttıracaktır.

Balıklar, özellikle somon, halibut, morina, uskumru, sardalya ve hamsi omega 3 yağ asitlerinde yüksektir. Mümkünse, vahşi yakalanmış deniz ürünleri satın almaya çalışın.

Ayrıca et ve domuz eti gibi yağlı etleri de diyetinizden uzaklaştırıyorum. Yağsız kesimler yiyebilirsiniz ancak kırmızı et alımınızı sınırlayabilirsiniz. Bunun yerine balık veya derisiz tavuk seçin.

11. Yüksek kaliteli bir omega 3 krill yağı sağlık takviyesi alın. Antarktika krili yağı omega 3, ayrıca omega 6 ve diğer antioksidanlar bakımından yüksektir.

Bu besinler vücudun kötü LDL kolesterol seviyesini düşürmesine ve iyi HDL kolesterol seviyesini yükseltmesine yardımcı olur.

Ek olarak, krill yağının sağlıklı bir kalp ve kan sisteminin desteklenmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bu, atardamarlarınızda plak gelişme riskini azaltır. LDL kolesterolü yüksek plak seviyelerine neden olur ve kan damarlarının iç kısımlarına yapışır.

Zamanla bu kalp krizi ve felç riskini arttırır ve ayrıca dolaşımın ve genel sağlığın azalmasına yol açar.

Besinlerinizi yumuşak yumuşak jellerle yutmak için iki küçük krili kolayca almaktan daha kolay ne olabilir?

Kolesterol seviyelerini normal seviyede tutmaya yardımcı olmak için şimdi önleyici maddeler alın. Sağlıklı tutmak için yaşam tarzında gerekli değişiklikleri yapın.

BONUS MALZEME: DÜŞÜK KOLESTEROLE DESTEK

Kolesterolü düşürmek için en iyi takviyeleri arıyorsanız, denemek için bazı harika seçenekler var.

Kolesterolü düşürmek için en iyi takviyeleri arıyorsanız, denemek için bazı harika seçenekler var.

Kolesterolün düşürülmesine yardımcı olmak için gereken besinleri almak, yediğiniz yiyeceklerden elde ederseniz daima daha iyi sonuç verir.

Bununla birlikte, bu her zaman mümkün değildir ve neyse ki, kolesterolü düşürmeye yardımcı olmak için malzemeleri gıdalardan çeken takviyeler vardır, böylece tek yapmanız gereken, aynı yararı elde etmek için bir hap veya biraz sıvıyı yutmaktır.

Meşgul yaşam tarzları ve reçeteli ilaçlara başvurmadan kolesterol seviyesini düşürmede fazladan yardım almak isteyenler için mükemmeldir.

Aşağıda vücutta doğal olarak kolesterol seviyesini düşürmek için en iyi takviyelerin bir listesi bulunmaktadır.

Kolesterolü düşürebilecek besin kaynaklı takviyeler:

Krill yağı – balık yağı gibi sadece vücutta biraz daha yumuşaktır ve en etkili seçeneklerden biridir.
Enginar Özü – LDL kolesterolün düşürülmesine yardımcı olduğunu gösterir.
Arpa – LDL kolesterolü düşürür
Balık – balık yağı doğal olarak kötü kolesterol ve trigliseritleri azaltmaya yarayan omega 3’ü içerir.
Kırmızı maya pirinci – LDL kolesterolü düşürmeye yardım eder
Ot ve tahıllardan takviyeler:

Sarışın psyllium – psyllium, lif bakımından çok yüksek, tohumlardan gelen kabuklardır, sindirim sistemini temizlemeye yardım eder, aynı zamanda LDL kolesterolünü düşürmeye yardımcı olur.
Keten tohumu – pişirme işleminde tahıllarla ve ek olarak kullanılır, trigliserit seviyelerinin azaltılmasına yardımcı olur.
Sarımsak özü – sarımsak, kan basıncını ve kolesterolü, LDL’yi ve trigliseritleri düşürür.
Yeşil çay ekstresi – Yeşil çay antioksidanlarda yüksektir ve ayrıca LDL kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olabilir.
Yulaf kepeği – Cheerios reklamını gördün mü? Mısır gevreğini yemenin kötü kolesterolü azaltmaya yardımcı olduğunu iddia ediyorlar. Çünkü Cheerios yulaf kepeğinden yapılmış. Yulaf kepeği de ek şekilde bulunabilir, bu yüzden aynı fayda için bir kase mısır gevreği yutmanıza gerek yoktur.
Gıdalarda bulunan takviyeler:

Sitostanol – Bu mutlaka doğal bir madde değildir, fakat aynı zamanda bir ilaç değildir. LDL kolesterolün düşürülmesine yardımcı olması için oral takviyelere eklenir, ayrıca margarin gibi bazı gıdalarda bulunur.
Beta-sitosterol – Sitostanol gibi, margarinde bulunur ve LDL kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.
Tüm takviyelerin alınmasının güvenli olduğundan ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu şey olduğundan emin olmak için daima sağlık uzmanınızın tavsiyelerine danışın.

Doğru beslenme ve egzersiz yapmanın sağlıklı bir yaşam tarzını takiben her zaman takviyeleri almaya devam etmeli.

Yorum Yaz