Temizlenmesi zor alanlar için pratik ipuçları

Evinizde asla temizleyemediğiniz, her ne kadar temizlemeye uğraşsanız bile istediğiniz sonuçları alamadığınız yerler var değil mi? Pencere kenarları, klozet, musluklar gibi birçok yeri size vereceğimiz pratik ve doğal yöntemlerle pırıl pırıl yapabileceksiniz. İşte temizlenmesi zor alanları temizleyebileceğiniz ilginç ama bir o kadar da etkili yöntemler…

Evinizde bulunan temizlenmesi zor olan alanları size vereceğimiz pratik ve doğal yöntemlerle kolayca temizleyebileceksiniz. Üstelik birazdan vereceğimiz yöntemlerin hiç birinde deterjan kullanmanıza gerek kalmayacak. İşte temizlenmesi zor alanları temizlemenizi sağlayacak ilginç ve bir o kadar da etkili yöntemler…

Kepenkleri temizlemek için çorap
Eski bir çorabı elinize geçirerek kepenklerinizi hızlı ve etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Pencere kenarları için kabartma tozu ve sirke
Kir ve toz genellikle pencerelerin aralarında bulunur ve çıkartılması oldukça güçtür. Pencere kenarlarında bulunan kir ve tozları kabartma tozu ve sirke ile temizleyebilirsiniz. İlk olarak pencere kenarına kabartma tozunu üzerine ise sirkeyi ilave edin. Bir süre beklettikten sonra kullanılmayan diş fırçası ile o bölgeleri temizleyin.

Bulaşık teli yerine al alüminyum folyo
Bulaşık teliniz, tabak ve tepsilerinizde bulunan zorlu lekeleri çıkarmaya yetmiyorsa alüminyum folyoyu top haline getirerek bu sorundan en kolay şekilde kurtulabilirsiniz.

Metal eşyalara tıraş köpüğü
Metal görünümde olan elektronik eşyalarınızı tıraş köpüğü ile parlak ve ilk günkü görünümüne kavuşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir bezin üzerine tıraş kremi sürüp, parlatmak istediğiniz alanı bu bezle silmek, ardından ise ıslak ayrı bir bezle durulamaktır.

Tuvalet için sirkeli kâğıt havlu
Tuvaletinizin kenarlarında bulunan zorlu lekelerden ve kokudan sirkeli su yöntemi ile kurtulabilirsiniz. Kâğıt bir havluyu sirke ile ıslatın. Klozetin içerisine bu havluyu yerleştirin ve en az bir saat bekletin. Bu şekilde kokunun azalmasını sağlayarak klozette oluşan kir ve lekeden de hiçbir kimyasal kullanmadan kurtulmuş olursunuz.

Yorum Yaz