Tırnak mantarlarından kalıcı olarak kurtulmak için en iyi doğal ilaçlar

Tırnakların mantar enfeksiyonu, bir mantar tırnaklara veya tırnak altına deriye saldırdığında meydana gelir. Bununla birlikte, mantar enfeksiyonları vücudun her yerini etkileyebilir. Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre, mantar enfeksiyonları daha çok ayak tırnaklarıyla ilişkilidir, çünkü bunlar genellikle ayakkabılarla sınırlıdır ve nemli ve sıcak bir ortamda bulunurlar.

Sağlıklı olduğunuzda, mantar enfeksiyonu ciddi sorunlara neden olmaz. Ancak utanç vericidir ve tırnaklara zarar vererek ayakların korkunç görünmesine neden olur. Gerçekte, bu doğal ilaçla tırnak mantarından kolayca kurtulabilirsiniz. Elma sirkesi ve kabartma tozu olan sadece 2 bileşen içerir. Kabartma tozu mantarı öldürmese de, kesinlikle yayılmasını ve gelişmesini engeller. Öte yandan, elma sirkesi mantarın yaşamını çok zorlaştırır, çünkü doğal olarak ekşidir. Endişelenmeyin, bu ilaç cildinize ve çevresindeki tırnaklara zarar vermez.

Malzemeler:

  • 4-5 yemek kaşığı kabartma tozu
  • 1 bardak beyaz sirke veya elma sirkesi
  • su
  • kağıt havlu

Talimatlar:
Ayaklarınızı emmek için bir bardak sirke ve yeteri kadar su karışımı yapın.
Ayaklarınızı 15 dakika boyunca bu karışımda ıslatın. Sonra kağıt havlularla kurulayın.
Suya daha fazla kabartma tozu ekleyin ve ayakların 15 dakika daha kurumasını bekleyin. Sonra tekrar kağıt havlularla kurulayın.
Bu prosedürü günde iki kez uygulayın. Mantarlar sirke tarafından tamamen tahrip edilirken kabartma tozu yeni mantarların büyümesini önler.

Yorum Yaz