Tırnaklarınızı daha hızlı büyütmek için etkili yollar.

Tırnaklarınız çoklu keratin katmanlarından (sert bir protein) yapılır. Sadece tırnaklarınıza bakarak, tıp uzmanları vitamin eksikliği gibi mevcut sağlık sorunlarını tespit edebilir. Sağlıklı bir tırnak oluşturan birkaç özellik vardır:

– Bahçesiz ve eziksiz

– Tutarlı bir renk

– Sert ve pürüzsüz doku

Kadınların çoğu güzel, uzun tırnakları hayal eder, ancak bu “rüya gibi” tırnakları bir gecede almak imkansızdır çünkü tırnak büyümesi biraz zaman gerektiren bir süreçtir. Bununla birlikte, bu süreci hızlandırmak ve tırnaklarınızın sağlığını daha iyi hale getirmek için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Daha iyi yaşam tarzı seçimleri yaparak tırnaklarınızı güçlendirin

1.B7 vitamini yüksek gıdalar tüketmek
B7 Vitamini veya biotin, tırnaklarınızı daha güçlü ve daha sağlıklı hale getirebilir. Biotin’i dahil etmenin en iyi yolu diyetinizi şöyle yapmaktır:

– Avokado

– Brokoli

– Süt

– Soya

– Mısır

– Yumurta sarısı

– Arpa

– Domuz eti, balık ve tavuk

2.Suya maruz kalma sınırı
Çivilerinizin suya maruz kalmasını sınırlayarak, nemlerini korumalarına ve kırılma şanslarını azaltmalarına yardımcı olursunuz. Tırnaklarınızın güvende kalmasını sağlamanın en iyi yolu, bulaşık yıkamak gibi ellerinizi sıvıya maruz bırakan işleri yaparken eldiven giymektir. Tırnaklarınızın suya maruz kalması gereken tek iki senaryo ya ellerinizi yıkarken ya da duş alırken ya da banyo yaparkendir.

3.Biotin takviyeleri
Günlük biotin takviyesi alımı, tırnaklarınızın sağlam kalmasını sağlayabilir ve aynı zamanda tükürme, kırılma veya benzer hasarları alma ihtimalini de ortadan kaldırabilir. Bu tür takviyeler, sağlık marketlerinde veya eczanelerde yaygın olarak bulunabilir.

– Bir kişinin alabileceği günlük biotin dozu için henüz bir sınır olduğu tahmin edilmedi, yine de, büyük dozlardan kaçınmak en iyisidir, çünkü aşina olmadığımız bazı istenmeyen etkilere neden olabilirler.

4.Sıcak iklim
Sıcak yazları ve ılıman kışları olan bölgelerde yaşayan insanların tırnaklarının, ılıman iklimlerde yaşayanlara göre daha hızlı büyüdüğü kanıtlanmıştır. Bu nedenle, şansınız varsa, Bali, Florida veya Yunanistan gibi yerleri ziyaret edin. Olmazsa, daima alternatifler vardır:

– Vücudunuzun güneşe ihtiyacı vardır, bu nedenle daha hızlı tırnak büyümesi için anahtar faktör olan D vitamini oluşturabilir. Bu nedenle, daha soğuk bölgelerde yaşıyor olsanız bile bol güneş ışığı aldığınızdan emin olun.

– Bu kış aylarında soğuktan koruyarak tırnaklarınızın kırılgan ve kırılgan olma olasılığını en aza indirin.

5.Sert kimyasallardan ve deterjanlardan kaçının
Düzenli oje sökücünüzü asetonsuz olanla değiştirerek başlayın. Güvende kalın ve deterjanlarla ve ev temizleyicileriyle doğrudan temastan kaçının çünkü tırnaklarınızı kuruyan ve kırılgan hale getiren kimyasal maddelerden yapılmışlardır.

– Bulaşıkları temizlerken veya yıkarken daima eldiven giymeyi alışkanlık haline getirin.

Tırnaklarınız için ekstra mil gidin

1.Tırnaklarınızı düzenli olarak bir tırnak törpüsü ile şekillendirin
Çivilerinizi doldurmaya gelince, bunları her zaman bir oval olarak şekillendirmeye dikkat edin ve yongalandıklarında veya kırıldıklarında hemen harekete geçmeyi unutmayın. Dahası, tırnaklarınızı haftada en az bir kez eğlendirmeniz gerektiğini unutmayın.

– Daha önce de belirttiğimiz gibi, tırnaklarınızı oval şekilde biçimlendirin çünkü noktalara biçimlendirmek kolayca kırılmalarına neden olur.

2.Tırnaklarını ısırmayı bırak
Tırnaklarınızı ısırmak büyük bir NO! Birincisi, çünkü hijyenik değildir ve ikincisi onların büyümesini engellediğinden. Bu ayartmaya karşı koymak kesinlikle kolay bir şey değildir, bu yüzden size bu tür sorunların üstesinden gelmek için birkaç yol sunuyoruz:

– Tırnaklarınızı acı bir tat veren oje ile renklendirin.

– Tırnaklarınızı ısırma gereğini tetikleyen durumlardan kaçının.

– Bu kötü alışkanlığı stres stüdyosu ile oynamak gibi iyi bir şeyle değiştirin

– Isırmaları önlemek için kırılmış tırnaklarınızı klipsleyin.

3.Tırnaklarınızı nemlendirin
Düzenli nemlendirme sadece tırnaklarınızın sağlam kalmasını sağlamaz ve kolayca soyulmaz veya kırılmaz, aynı zamanda tırnak büyümesini hızlandırmaya da katkıda bulunur. Daha ağır, yağ bazlı bir nemlendirici kullanın ve hem tırnaklarınıza hem de tırnak etlerinize uygulayın.

Yorum Yaz