Vajina Kokusunun yanı sıra Bakteriyel Vajinozdan Kurtulmanın En İyi 10 Bitkisel Çözümleri

Bakteriyel vajinoz, son derece normal bir vajinal hastalık türüdür. Bazı ‘korkunç’ mikropların (Gardnerella vaginalis gibi) vajinada düzenli olarak bulunduğu gibi ‘iyi’ mikroskobik organizmaların yükleri. Bu ılımlı hastalık, büyük ve korkunç mikroorganizmalar arasındaki uyum aşırıya kaçınca ortaya çıkar.

Düzenli yan etkiler, çırpmakla birlikte ve arada bir çırpınca işkence sırasında arada bir balık kokusu ile birlikte vajinal salınımını içerir.

Uzmanlar mikropların dengeyi kaçmasına neden olan şeyleri bilmiyorlar, ancak bazı elementler hastalık riskinizi artırabilir. Bu faktörler, birden fazla seks suç ortağı, başka bir seks suç ortağı, şiddetli sigara içmeyi ve dokunmayı içerir.

Bakteriyel vajinoz tipik olarak orijinal değildir ve sıklıkla başkaları olmadan ayrılır. Her durumda, yan etkiler ortaya çıktığında bunu düşünmek akıllıca bir düşüncedir. Bazı temel ev tedavileri, bu rahatsız edici sorunu ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir.

İşte bakteriyel vajinoz için ana 10 ana çözüm.

1. Elma Sirkesi

Bakteriyel vajinoz için şaşırtıcı bir ev çözümü elma suyu sirkesidir. Asidik doğası nedeniyle elma suyu sirkesi vajinal yakıcılığın artmasına yardımcı olur. Bu, korkunç mikroorganizmaların dayanmasını zorlaştırır ve iyi mikroskobik organizmaların gelişmesi için üstün bir alan yaratır.

 • Duş suyuna bir miktar elma suyu sirkesi ekleyin.
 • Duş suyunda yaklaşık 20 dakika bekletin.
 • Şefkatle tebrik jest, vajinal bölgeyi kurutur.
 • Durum düzelene kadar bunu günde bir kez yapın.

2. Yoğurt

Yoğurt, bakteriyel vajinoz için en bilinen ev çözümleri arasında bir göze çarpıyor. Yoğurt, kötü mikroorganizmaları engellemeye yardım eden ve katı vajinal pH dengesini korumaya yardımcı olan lactobacillus olarak bilinen değerli mikroskobik organizmalar içerir.

 • Bir pamuklu minderleri yoğurt içine daldırın ve etkilenen bölgeye uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra taze su ile birlikte bölge oluştu. Yan etkileriniz artıncaya kadar her gün üç kez yeniden toplayın.
 • Aynı şekilde bir tamponu yoğurt içine dalabilir ve vajinaya bir ila iki saat boyunca yerleştirebilirsiniz. Göstergeler tamamen ortadan kalkıncaya kadar bunu günde iki kez yapın.
 • Aynı şekilde, vajina’nın normal pH dengesini yeniden tesis etmek ve korkunç mikropların gelişimini sınırlandırmak için her gün iki ölçü yoğurt yiyin.

3. Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, bakteriyel vajinoza neden olan mikropları çalıştıran antifungalleri şiddetlendirdiği gibi normal antibakteriyel içerir. Aynı şekilde, bakteriyel vajinozda temel olan korkunç koku ile savaşır.

 • Bir miktar ılık suya birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Vajinanızı temizlemek için cevabı kullanın. Bunu günde bir ila üç ayda bir yapın.
 • Diğer bir seçenek ise ılık duş suyunuza üç damla çay ağacı yağı ve bir miktar beyaz sirke içermesi ve ardından otuz dakika boyunca emmesidir. Bu tedaviyi, gerektiği gibi bir veya iki ay boyunca birbiri ardına takip edin.

4. Sarımsak

Sarımsak, bakteriyel vajinozun tedavisine yardımcı olabilecek karakteristik bir anti-enfeksiyondur. Aynı şekilde, antifungal özellikleri korkunç mikroskobik organizmaları kontrol altında tutacaktır.

 • Üç ila dört sarımsak dişini ezin. Etkilenen bölgedeki ezilmiş sarımsakları lekeleyin. 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla kalan alandı. Bu kürü bir süre günden güne takip edin.
 • Başka bir alternatif, bir sarımsak karanfilini bandajla sarmak ve vajinaya yerleştirmektir. Üzüntüye neden olabileceğinden, bir saat boyunca büyük kısmı değil. Bu tedaviyi birkaç gün boyunca günde bir kez uygulayın.
 • Aynı şekilde, gün geçtikçe ham veya pişmiş yapıda sarımsak yiyin. Sarımsak lezzetini tahammül edememeniz durumunda, bir uzmana danışmanın ardından sarımsak kaplarını seçebilirsiniz.

5. Çemen otu

Çemen otu bakteriyel vajinoz tedavisinde son derece avantajlıdır. Vajinadaki pH seviyesini arttırmaya yardımcı olur ve tamir prosedürünü hızlandırmak için yenilmez çerçeveyi kaldırır.

 • Çemen otu tohumu iki çorba kaşığı bir bardak su içinde orta vadede. Günün ilk bölümünde, aç karnına bu suyu iç. Durumunuzda bir iyileşme görene kadar bu günü bir aydan az olmamak kaydıyla her gün yapın.
 • Bir çay kaşığı çemen otu tozunu bir miktar yoğurda karıştırın. Yan etkileriniz yok olana kadar birkaç gün boyunca günde iki kez yiyin.
  Çemen otu tohumlarından bir çay kaşığı yaklaşık 5 dakika boyunca yüksek sıcaklıkta suya batırın. Süzün, az miktarda nektar ekleyin ve bu çayı gerektiği kadar günde birkaç kez için.

6. Süt

Süt, bakteriyel vajinoz için inanılmaz normal bir çözüm haline getiren laktobasil mikropları içerir. Ayrıca, süt yenilmez çerçeveyi güçlendirir.

 • Soğutulmuş sütte bir tampon alın ve vajinanıza ilave edin. Tamponu bir ila iki saat boyunca içeride tutun ve ardından atın. Tezahürleri hafifletmek için bunu birkaç gün boyunca günde bir kez yapın.
 • Öte yandan, bir bardak ılık süte bir çay kaşığı zerdeçal tozu ekleyin. Durumunuzu düzeltene kadar bu karışımı her gün bir kez için.

7. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, bakteriyel vajinoza neden olan mikropları öldüren ve tekrar etmesini önleyen karakteristik antiviral, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir.

 • Durumunuz düzelene kadar etkilenen bölgeye günde birkaç kez doğal hindistan cevizi yağı uygulayın.
 • Öte yandan, bir tampon doğal hindistancevizi yağı emer ve vajinaya ekler. İki ya da üç saat içinde bırakın. Tamponu çıkardıktan sonra bölgeyi ılık suyla yıkayın. Bunu birkaç gün boyunca günde bir kez yapın.
 • Ek olarak, pişirme işleminizde hindistancevizi yağı kullanın, ancak dayanıklı çerçevenize yardımcı olması ve tamir prosedürünü hızlandırması beklenir.

8. Hint leylak

Neem veya margosa olarak da adlandırılan Indian leylak, bu kirlenmeye neden olan mikropları keserken, karıncalanma ve şiddetlenmeyi azaltan antibakteriyel ve antifungal özellikler içerir.

 • Sıcaklık bir demet margosa bir tabakta bırakır. Su veya herhangi bir sıvıyı dahil etmeniz gerekmez.
 • Yaprakları soğumaya bırakın ve daha sonra ince bir toz haline getirin.
 • Bir yapıştırıcı yapmak için iki çay kaşığı tozu bir miktar suyla karıştırın.
 • Yapıştırıcıyı vajina içine ve etrafına uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.
 • Yan etkileriniz tamamen yok olana kadar bunu günde iki kez yapın.

9. Çay Poşetleri

Çayda bulunan taninler, şişkinliği ve rahatsızlığı azaltan kadar tüketici hissini yatıştırmaya yardımcı olan anti-toksin ve büzücü özelliklere sahiptir.

 • Bir çay poşetini 10-15 dakika ılık suya batırın.
 • Soğutmak için birkaç dakika soğutucunun içine yerleştirin.
 • Sakin karıncalanma için çay poşetini etkilenen bölgeye uzaktan uygulayın.
 • Kirlenmeyi tamamen temizlemek için bu kürü yarım ay boyunca günde üç veya birkaç kez takip edin.

10. Kekik Yağı

Kekik yağı hem antibakteriyel hem de antifungal özellikler içerir ve bakteriyel vajinozdan sorumlu mikroplarla savaşmak için kullanılabilir. Aynı şekilde kontaminasyonun tekrarlanmasını da kesin olarak engelleyebilir. Bakteriyel vajinozu tedavi etmek için likör içermeyen kekik yağı kullanın.

 • Üç damla kekik yağını bir çorba kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Etkilenen bölgeye uygulayın ve iki saat bırakın. İyileşme görene kadar bunu günde bir kez yapın.
 • Öte yandan, üç damla kekik yağı bir bardak ılık suyla karıştırılır. Her gün iki kez içilir. Bu tedaviye bir ila iki ay boyunca devam edin.

Bu kürlerle çok fazla gerilmeden bakteri vajinozunun yan etkilerini kontrol edebilir ve hatta tekrar etmesini önleyebilirsiniz. Her durumda, yaklaşık on dört gün içinde herhangi bir iyileşme algılamamanız durumunda uzmanınıza danışın.

Yorum Yaz