Varis ve Örümcek Damarlarıyla Mücadele Etmenin 6 Doğal Yolu

Yetişkinlerin% 20’den fazlasında varisli damarlar vardır. Varisli damarlar hormonal dengesizlik, uzun süreli ayakta durma, hamilelik, beslenme yetersizliği, aşırı kilo veya genetik neden olabilir.

Variköz venleri fark ettiğinizde tedavi etmeniz gerekir, çünkü tedavi edilmezlerse ağırlığa, ağrıya ve kaşıntıya neden olabilirler. Varisli damarlarla savaşmak için en iyi ürünler mutfağınızda olduğundan ürünler üzerine tonlarca para harcamak zorunda değilsiniz.
Variköz venlerin ilerleyişini tedavi etmenin ve önlemenin 6 doğal ve etkili yolu:

1. Maydanoz
Maydanoz, varis tedavisinde kullanılan en iyi ürünlerden biridir. C vitamini ve rutin, kılcal damarları güçlendiren ve varisli damarların neden olduğu ağrıyı azaltan bir bileşiktir.
Nasıl kullanılır: Bir avuç maydanoz alın ve doğrayın. Bir bardak suya koyun. Suyu 5-7 dakika kaynatın ve soğumaya bırakın. İsterseniz biraz esans yağı ekleyin. Pamuklu bir topu suya batırın ve etkilenen bölgelere uygulayın. Bir iyileşme hissedene kadar bunu günde iki kez uygulayın.

2. Lahana
Lahana yaprakları lifler, vitaminler, kalsiyum, potasyum ve magnezyum ile doludur ve şişmiş damarlarınızı azaltmanıza yardımcı olabilirler.
Nasıl kullanılır: Karıştırıcınıza birkaç yaprak koyun ve biraz su ekleyin. Yumuşak bir macun elde edene kadar karıştırın. Macunu şişmiş bölgelere uygulayın ve pamuklu bezle örtün. 2 saat açık bırakın. Ilık su ile yıkayınız. Bu tedaviyi ayda bir kez yapın.

3. Elma Sirkesi
Elma sirkesi, anti-enflamatuar özellikler içerdiğinden varisli damarlar için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Şişlikte size yardımcı olabilir ve kan akışınızı iyileştirir.
Nasıl kullanılır: Aynı miktarda suyu ve elma sirkesini karıştırın. Karışıma bir pamuk top batırın ve etkilenen damarların üzerine yerleştirin. 20 dakika beklettikten sonra suyla durulayın. Bu tedaviyi günde iki kez yapın.

4. Zeytinyağı ve E Vitamini
Bu kombinasyon rahatlama sağlar ve cildinizi elastik ve yumuşak yapar.
Nasıl kullanılır: Aynı miktarda E vitamini ve zeytinyağını karıştırın. Karışımı biraz ısıtın ve yukarı doğru hareketlerle cildinize uygulayın. Bu tedaviyi 2 ay boyunca günde iki kez yapabilirsiniz.

5. Zencefil
Zencefil antioksidanlarla doludur ve örümcek damarlarınızı tedavi etmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, varisli damar alma riskini en aza indirmenize ve dolaşımınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir.
Nasıl kullanılır: Bir parça taze zencefil doğrayın. Onları bir bardak kaynar suya koyun ve 10 dakika kaynatın. Suyu süzün ve biraz bal ekleyin. Bu çayı günde 2-3 kez iç.

6. Aloe Vera, Havuç ve Elma Sirkesi
Bu karışım muhtemelen varis tedavisi için en iyi ve en etkili ilaçtır. Tek ihtiyacınız olan 3 Aloe Vera yaprağı, bir havuç ve, fincan elma sirkesi.

Jeli yapraklardan çıkarın. Pürüzsüz olana kadar havuç karıştırıcınızda karıştırın. Jel ile karıştırın. Elma sirkesini ekleyin ve pürüzsüz bir macun elde etmek için karıştırın. Macunu damarlara uygulayın ve 30 dakika bekletin. Daha sonra macunu yıkayın. Karışımı yatmadan önce uygulayabilir ve gece boyunca bırakabilirsiniz.
Kaynak :

 

Yorum Yaz