Yaşlılık Lekeleri için Doğal Çözümler

Yaşlandıkça, cilt üzerinde kahverengi lekeler görülebilir. Bunlara yaşlılık lekeleri veya karaciğer lekeleri denir. Yüzünde ve vücudun diğer bölgelerinde görülebilen düz kahverengimsi ten rengi renklerine benziyorlar.
Bu yaşlılık lekeleri yaşlandıkça sadece gözle görülür bir şekilde görünse de – genellikle 40 yaş ve üstü – bu cilt lekelerinin gelişmesi yıllar alır.

Bununla birlikte, ısrar ve doğru uygulamada olduğu gibi, kaçınılmazlığını basitçe kabul etmek zorunda değilsiniz, etkilerini neredeyse görünmez kılma noktasına kadar azaltabilirsiniz. İşte yaşlılık lekelerini azaltmak için birkaç doğal yol.

Yoğurt Maskesi

Bu çözüm, sonuçlara ulaşmak için biraz zaman alır, ancak her gün yoğurt yemeyi seviyorsanız, bu çözümü yapmak kolay olacaktır! Tüm süt yoğurtunuzun bir kısmını yaşlılık lekelerinize uygulayın.

Cildin gözeneklerinin açılmasını sağlamak ve uygulanan yoğurt maskesinin daha iyi nüfuz etmesini sağlamak için önce etkilenen bölgeyi ısıtın (ılık su).
En az iki ay devam edin ve yaşlılık lekelerinizin yavaşça kaybolduğunu göreceksiniz.

Elma sirkesi

Topikal uygulama için birkaç damla elma sirkesini limon suyuyla birleştirin ve doğrudan etkilenen cilt bölgelerine uygulayın. Bu bileşenlerin her ikisinin de cilt renk değişikliği üzerinde doğal ve zararsız bir ağartma etkisi vardır.

Aloe Vera Suyu

Aloe Vera Suyu, yara ve yanık gibi dermatolojik problemlerin tedavisinde kullanılır. Karaciğer lekelerinin giderilmesi için etkilenen bölgeye bir miktar aloe vera jeli veya meyve suyu sürün. Bu eylem ölü cilt hücrelerinin değişimini teşvik edecek ve lekeler olmadan yenilerinin büyümesini teşvik edecektir.

yabanturpu

Yaban turpu, yaşlılık lekelerinin giderilmesi de dahil olmak üzere birçok sağlık sorununu tedavi etmek için kullanılan güçlü bir bitkidir. Yaban turpu, antioksidanlar ve cildinizin ten rengini iyileştirmek için çalışan diğer uçucu bileşiklerle doludur.

Biraz yaban turpu rendeleyin ve bir macun yapmak için süt ile karıştırın.
Karışımı cilde etkilenen bölgelere sürtmeden önce 20-30 dakika bekleyin.

Kırmızı Soğan ve Sarımsak

İstenmeyen yaşlılık lekelerinin tedavisinde kırmızı soğan ve sarımsak da kullanılabilir. Önemli bir toplantınız varsa kullanmayın!

Birkaç parça sarımsak ezin ve kırmızı soğanı dilimleyin, herhangi bir yaşlılık lekesine uygulamadan önce iyice karıştırın.
Durulamadan önce karışımı beş dakika bekletin.
Kuruluğu ve tahrişi önlemek için durulamadan sonra alanı nemlendirin.

Yukarıda belirtilen doğal çözüm yollarının uygulanması, aşağıdakiler gibi yaşam tarzı değişiklikleri ile geliştirilecektir:

Güneş ışığına maruz kalma sınırı

Güneş ışığına aşırı maruz kalmanın karaciğer lekelerinin gelişmesinin en büyük suçlularından biri olduğu bilinmektedir. Bu yüzden güneş yanığı olmadığından emin olmak için güneşe maruz kalmanızı sınırlandırın.
Cilt hasarı birikimlidir, bu nedenle cilt maruz kalma alışkanlıklarını iyileştirmek için asla geç değildir. Zararın zaten yapıldığını düşünüyor olabilirsiniz, ancak biraz özen gösterirseniz daha fazla gelişmeyi önleyebilirsiniz.

Ancak, vücudunuzun doğal D vitamini üretimi için gerekli olduğundan güneş ışığından tamamen kaçının.

Diyetine dikkat et

Bol miktarda meyve, sebze ve bitki bazlı yiyecekler yiyin. Bitki bazlı gıdalar cilt sağlığını artıran mükemmel antioksidan kaynaklarıdır. İşlenmiş ve abur cuburlardan kaçının ve gazlı içecekleri ve kafeinli içecekleri ortadan kaldırın.

Yorum Yaz